spacer

HBO Kanalı Watchmen Projesi İle Karşımıza Çıkmaya Hazırlanıyor

13 Kasım
HBO Kanalı Watchmen Projesi İle Karşımıza Çıkmaya Hazırlanıyor

indir (1)Watchmen hatırlayacağınız üzere 2009 yılında beyazperdede görünmüştü. Bir çizgi film kahramanı olmasıyla birlikte süper güce sahip kahramanların yoğunlaştığı bu günlerde dizi haline getirilmesi tartışılıyor. Zack Snyder tarafından yönetilen film vizyona girdiğinde çok ağır eleştiriler alarak adeta taşlanmıştı. Hatta beyazperdede filmi yapılamaz olarak adlandırılan bir yapım olarak raflara indiğini düşünüyorduk.

Ancak son gelen haberlere göre HBO ile derin görüşmeler yapan Zack Snyder,Watchmen projesini dizi şeklinde insanlara sunmak istiyor. Normal şartlarda bunun mümkün olmadığı bariz ortada. Çünkü bu kadar yoğun eleştiri alan bir yapımı kanalın riske girip yayınlaması mümkün değil. Ancak bu durumda ortaya çıkan teorilerden bazıları şu şekilde sosyal medyayı sallıyor.

Watchmen serisinin önceki döneme ait bir senaryoyla dizi çekmek, filmle ilgisiz bir senaryoyla seriden sonrasını anlatan bir dizi çekmek ya da tamamıyla sıfır bir kahraman yaratarak Watchmen dizisini ekranlara getirmek. Zack Snyder tam anlamıyla hangisinin üzerinde duruyor kimse bilmiyor. Ancak filmi yasaklanan bir kahramanın dizi olarak televizyonlara düşmesi için yoğun bir uyumluluk programı gerekiyor. Zira bu senaryo, kurgu ve prodüksiyon anlamında daha fazla ilgi alaka gerektiren bir durum.

Birçok sinema eleştirmenine göre film ve dizilerde kullanılabilecek bir çizgi film kahramanı olmadığı düşünülüyor. Bu anlamda dizi projesinin hangi boyutlara kadar ilerleyebileceği tartışma konusu. Zack Snyder ya da HBO kanalından resmi bir açıklama gelene kadar beklemekten başka bir çözüm yolu gözükmüyor.

 

Yorumlar (0)